Nytt om fiskeregler 31 januari 2025

Enkät för utvärdering av e-tjänsten EFR

Nu har du som användare av e-tjänsten EFR (elektronisk fångstrapportering) möjlighet att ge din feedback för att hjälpa oss att förbättra tjänsten.

Enkäten består av fem delar: bakgrundsfrågor, enhetsanvändning, allmänna frågor, detaljerade frågor om användarupplevelsen samt en sektion för öppen feedback. Dina svar hjälper oss att förstå vad som fungerar bra och vad som kan förbättras.

Det tar ungefär 10-15 minuter att besvara enkäten. Dina svar är viktiga för att vi ska kunna säkerställa en bättre användarupplevelse för samtliga.

Enkäten kommer också skickas ut direkt till er som använder EFR-tjänsten.

Fler nyheter

  1. Aktuellt 2025-04-28

    Du är en av talarna på årets Havs- och vattenforum 21-22 maj. Du är också oceanograf på SMHI.

  2. Aktuellt 2025-04-23

    Havs- och vattenmyndigheten har beslutat att det från 1 maj blir förbjudet att fritidsfiska ål i Rönne å, från Ringsjöarna och till mynningen i havet vid Ängelholm.

  3. Aktuellt 2025-04-14

    Hur kan vi stärka förvaltningen av våra kust- och havsområden inom förvaltningens givna ramar? Svaret ges i en ny handbok från HaV.

Publicerad: 2025-01-31
Sidansvarig: Webbredaktion